Primul gol marcat de Cristiano Ronaldo pentru Juventus (Video)

Asteptarea a luat sfarsit, Cristiano Ronaldo a marcat primul gol pentru noua sa echipa Juventus Torino, intr-un amical disputat de gruparea sa cu Juventus Primavera, practic echipa secunda, sau echipa de tineret a campioanei din Italia.

Doar 8 minute a avut nevoie Ronaldo pentru a marca primul sau gol in tricoul alb-negru, lusitanul primind o pasa in adancime si marcand dintr-un sut simplu din plin careu:

Meciul a avut loc pe un micut stadion de provincie, la Villar Perosa, unde peste 5.000 de fani s-au inghesuit sa il vada pentru prima data la lucru pe Ronaldo in noul sau tricou.

Partida are loc cu doar 7 zile inainte de debutul lui Juve in noul sezon de Serie A, in deplasare la Chievo, pe 19 august.

La pauza partidei cu Juve Primavera, Juve A conducea la pauza cu 3-0, dupa un alt gol marcat de Dybala si de un autogol al lui Capellini.

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.