Reactia Mihaelei Buzarnescu dupa victoria spectaculoasa de la San Jose

Mihaela Buzarnescu a vorbit despre victoria spectaculoasa obtinuta in optimile de finala de la San Jose in fata americancei Amanda Anisimova.

Sportiva noastra si-a exprimat trairile avute in acest meci si a explicat de ce a avut probleme.

“Nu a fost un meci usor deoarece este o jucatoare atat de tanara. Este din noua generatie, eu din cea in varsta si stiam ca presiunea va fi pe mine deoarece ea nu avea nimic de pierdut.

A fost un meci cu suisuri si coborasuri, am revenit in primul set, am condus in al doilea, dar apoi am comis niste greseli, ea a revenit si a avut mai multa incredere. Apoi in setul decisiv am reusit sa joc bine, sa-mi fac jocul meu”, a spus sportiva noastra la conferinta de presa.

Mihaela s-a calificat in sferturile de finala de la San Jose dupa ce a invins-o pe Amanda Anisimova (198 WTA) cu 7-5, 2-6, 6-1.

Partida a durat o ora si 49 de minute si a fost plina de rasturnari de situatie.

Mai departe, sportiva noastra se va duela cu Ajla Tomljanovici, care a invins-o pe Magdalena Frech. Tomljanovici trebuia initial sa joace cu Madison Keys, dar americanca s-a retras din cauza unei accidentari.

Meciul va avae loc vineri seara, de la ora 22:00.