Viitorul lui Hagi smulge o remiza pe terenul Chiajnei

FC Viitorul, echipa patronata si antrenata de Gica Hagi, a obtinut in extremis o remiza pe terenul celor de la Concordia Chiajna in etapa a doua a Ligii 1.

Scorul final a fost 1-1, dobrogenii reusind sa egaleze abia in minutul 89.

Partida din localitatea ilfoveana a inceput, asa cum era poate de asteptat, in nota de dominare a baietilor lui Hagi, care au avut si sanse reale de a deschide scorul, numai ca portarul Caparco a prins o zi mare.

In minutul 32, capitanul Chiajnei, Marc, a recuperat un balon in jumatatea adversa, a urcat printre trei adversari si a deschis scorul cu un sut la vinclu ce l-a lasat spectator pe Buzbuchi.

Sase minute mai tarziu, Vodut a ramas singur cu portarul Concordiei, a sutat slab, dar balonul a fost deviat de Marc spre poarta. Acelasi jucator a reusit sa respinga de pe linie, provocand o reactie furioasa a lui Hagi, care a si fost eliminat.

Pana in pauza Vodut a mai ratat sanse bune de gol.

In pauza a plouat torential in zona Capitalei, dar sinteticul de la Chiajna a rezistat foarte bine, astfel ca nu au fost probleme. Probleme au avut cei de la Viitorul, care au ratat ocazii dupa ocazii prin acelasi Vodut, Alex Stoica si Luchin, ultimul lovind chiar bara.

Golul izbavitor a venit in minutul 89, atunci cand Houri, trimis in teren in locul lui Vodut, a reluat in plasa o centrare pe jos.

Scorul final a fost 1-1 si echipa lui Hagi a obtinut primul punct din acest sezon.

Echipele de start

Concordia: Caparco – G. Matei, Leca, A. Marc, D. Panait – Prepelita – P. Ivanovici, Gorobsov, R. Deaconu, Gradinaru – Guessan
Rezerve: A. Costache, Mazarache, Balgiu, Barboianu, Albu, Cristescu, Fota
Antrenor: Ionut Badea

Viitorul: Buzbuchi – V. Ghita, Luchin, Hodorogea, Boboc – V. Ciobanu, Artean, P. Iacob – Al. Stoica, Vodut, Matan
Rezerve: Cojocaru, Mladen, Houri, Vana, Dragus, Pitu, De Nooijer
Antrenor: Gheorghe Hagi

Urmareste Ziare.com si pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Ziare.com.